Lietuva skaito

20180507_091821_resized (600 x 337)

„Lietuva skaito“ – tai gegužės 7-ąją, Lietuvai minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, vykstanti akcija, kurios tikslas – kviesti jaunuomenę ir kitus, įvairaus amžiaus žmones praleisti dieną su knyga.
Ši akcija neaplenkė ir mūsų mokyklos, todėl jau nuo pat ankstaus ryto, 6-8 klasių (mokyt. Rita Aukštuolė) mokiniai, rankoje laikydami knygą keliavo pas pradinukus bei priešmokyklinukus. Iš vyresniųjų lūpų skambėjo tokie kūriniai, kaip Otfrydo Proislerio „Vaiduokliukas“, arabų tautų liaudies pasakų rinkinys „Tūkstantis ir viena naktis“ bei daug kitų. Moksleiviai prisidėję prie šios akcijos neslėpė gerų emocijų – skaitovams tai buvo puiki patirtis, be to, pasak jų pačių, buvo smagu būti išgirstiems, nešant tokią svarbią skaitymo idėją, klausytojai džiaugėsi išgirdę nuostabias istorijas turtinančias jų knygų kraitį.
Antrokai (mokyt. Lina Augienė) prie akcijos „Lietuva skaito“ prisidėjo skaitydami ištraukas iš Vytauto V. Lansbergio knygos „Tinginių pasakos“, ketvirtokai (mokyt. Vilija Monstavyčienė ir Karolina Beniušytė) skaitė ištraukas iš savo skaitomų įvairių autorių knygų.
„Lietuva skaito“ – akcija subūrusi mūsų mokyklos mokinius, dėl svarbios, skaitymo idėjos. (žr. galerijoje)

Monika Šiškevičiūtė 7 kl.