Advento rytmetys

20181220_111257 (600 x 450)

Adventas – apmąstymų, dvasinio susikaupimo metas.. Per Kūčias svarbus buvimas kartu, todėl mūsų mokyklos bendruomenė gruodžio 20 d. tradiciškai susirinko į rytmetį šiltais pokalbiais sukurti adventinį stebuklą.
Jaukioje klasėje mokiniai bei mokytojai susėdo aplink adventiniais patiekalais nukrautą stalą. Ieva, Matas bei Viltė mums atskleidė daugiau įdomybių apie adventinio stalo reikšmę, paprotinius lietuvių patiekalus.
Prie mūsų adventinio susibūrimo prisijungė ir labai ypatingas svečias – šv. Marijos Taikos Karalienės parapijos kunigas Vilius Viktoravičius. Kunigas mums papasakojo apie kūdikėlio Jėzaus atėjimo stebuklą, pasninko svarbą, Advento prasmę. Pasakojant apie šiuos dalykus, kunigui talkino ir penktokai Viltė ir Vilius, papasakoję apie pasiruošimą Kūčių vakarui.
Susibūrimui įpusėjus Benas ir Martynas į krikščioniškąsias Kūčias įpynė ir mūsų protėvių, lietuvių liaudies šventimo elementų – septintokai pamokė mus Kūčių vakaro burtų!
Aštuntokės Martyna ir Roberta papasakojo mums, kaip anksčiau apie artėjančius metus lietuviai spėdavo iš sniego ant trobos stogo, lietaus, gyvulių elgesio.
Šis susibūrimas mums dar kartą priminė, kokia didžiulė vertybė yra draugystė, bendravimas, koks svarbus kūdikėlio Jėzaus laukimas, Advento esmė. Linkime, kad gerumas, žmogiškumas mūsų širdyse stebuklus kurtų kiekvieną dieną! Jaukių jums artėjančių šv. Kūčių ir Kalėdų!
Monika Šiškevičiūtė